panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

nawigacja GPS
nawigacja GPS

Z jakiej nawigacji korzystać?

Nawigacja jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pojazdu ciężarowego. Kierowcy zawodowi mają za zadanie rozwozić towar w różne miejsca, muszą zawsze być na czas i zapewnić klientowi terminowe dostarczenie towaru.

Poza tym, konieczne jest bezpieczne dotarcie na miejsce i możliwość sprawnego ominięcia ewentualnych przeszkód. Nawigacja pomoże nam trzymać się drogi i – w razie potrzeby, mieć możliwość znalezienia nowej drogi. Jak wybrać odpowiednią nawigację? 

Otóż, istotne jest, by zaopatrzyć się w wysokiej klasy, sprawne urządzenie, które zawsze pokaże nam odpowiednią drogę i informacje o ewentualnych utrudnieniach na danej trasie.
Każdy kierowca zna podstawowe funkcje oraz zalety, jakimi charakteryzuje się nawigacja.

Nawigacja w telefonie czy w specjalnym urządzeniu?

Wielu kierowców posługuje się aplikacjami w telefonach, które maja funkcję GPS. Jest to metoda równie popularna w przypadku kierowców tirów. Telefon jest zawsze przy nas, możemy więc przez całą drogę korzystać z aplikacji.

nawigacja w telefonie

Warto jednak dodać, iż bardziej korzystnym rozwiązaniem, jest zastosowanie odpowiedniego urządzenia, czyli nawigacji. Przeciętny kierowca może pozwolić sobie na nawigację w telefonie, jednak zawodowiec musi korzystać ze sprawdzonego sprzętu. Dla kierowcy ciężarówki bowiem, różnica pomiędzy GPSem w telefonie, a profesjonalnym urządzeniem, jest ogromna.

Wybór odpowiedniej nawigacji

Podczas wybierania odpowiedniej nawigacji, musimy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Zawodowy kierowca bowiem, potrzebuje specjalistycznego urządzenia. Praca w charakterze kierowcy jest szczególnie wymagająca.

Odpowiednia nawigacja stanowi zatem właściwe narzędzie do pracy, które zapewni nam bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Poza tym, dobrze wybrany sprzęt, pozwoli nam zaoszczędzić i często osiągać lepsze wyniki niż konkurencja.

Najbardziej istotne w przypadku wyboru odpowiedniej nawigacji jest to, iż odpowiednie, wysokiej jakości urządzenie, umożliwi nam lepszą jazdę. Niektóre urządzenia bowiem mogą się ‘wieszać’ lub działać niepoprawnie.

W takim przypadku, możemy stracić wiele czasu na dotarcie do celu bądź znalezienie właściwej drogi do celu. O wiele prościej jest podróżować, mając do dyspozycji odpowiednią technologię.

Dobra nawigacja

Przykładowym urządzeniem, jakie możemy wykorzystać, jest nawigacja serii ALIEN. Niewielkie urządzenie ma zaledwie 5 cali, przez co jest wygodne. Jest to zestawienie nawigacji ze specjalnym systemem multimedialnym.

Jest to urządzenie o przystępnej cenie, jednocześnie gwarantujące nam wysoką jakość i sprawne działanie. Nawigacja ta posiada procesor Mstar MSB2531 ARM Cortex – A oraz moduł GPS Mstar MSR2112. Jest to połączenie, które pozwala na sprawne działanie.

Urządzenie jest bardzo dokładne i szybko wyznacza nam trasę. Poza procesorem, nawigacja jest również wyposażona w dobrą pamięć RAM – wynosi ona 256 MB DDR. Dzięki temu, nawigacja cechuje się dużą wydajnością oraz stabilną pracę.

kierowca - nawigacja GPS

Urządzenie działa w systemie Windows CE 6.0. Nawigacja jest wyposażona w mapy Polski, które są bardzo szczegółowe. Oprócz tego, nawigacja również udostępnia drogi wybranych krajów w Europie. Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych map w systemie.

Warto również dodać, że model ten posiada funkcję Bluetooth. Jego rolą jest łączenie się z telefonem, przez co można bezpiecznie rozmawiać przez telefon w trakcie jazdy.

Dość znanym urządzeniem, jest TomTomGo 620. Jest to szczególnie szybkie urządzenie, które cechuje się szczególną wydajnością i inteligencją. Nawigacja ta posiada łączność Wi-Fi, przez co możemy aktualizować urządzenie bez potrzeby podpinania go do komputera.

Poza tym, urządzenie to posiada funkcję dzwonienia sterowaną głosem. Dodatkowo, nawigacja ta posiada specjalną aplikację MyDrive, dzięki której można dokładnie zaplanować trasę na telefonie.

W urządzeniu możemy korzystać z mapy i aktualizacje odnośnie fotoradarów i ruchu drogowego. Oprócz tego, możemy dowiedzieć się o strefach pomiaru średniej prędkości.

Możliwe jest aktualizowanie danych poprzez sieć Wi-Fi. Dodatkowo, możemy wysłuchiwać wiadomości SMS. Poza tym, możemy rozmawiać z różnymi osobami poprzez zestaw głośnomówiący. Nawigacja ta umożliwia nam również przewidywanie miejsca docelowego, korzystać z tzw. dożywotnich map świata oraz niewielkie zużycie pamięci.

Comments are closed.