panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Jak wybrać dobre zabezpieczenie do roweru?

Rower to pojazd, który może pełnić rolę codziennego środka transportu, ale także być wykorzystywany w celach rekreacyjnych lub sportowych. Warto jednak pamiętać, że może się on stać bardzo łatwym łupem dla złodziei, dlatego że nie posiada on żadnego wbudowanego zabezpieczenia antykradzieżowego. To sprawia, że szczególnie w mieście, gdy zostawiamy rower, idąc np. do sklepu czy pracy, jest on mocno narażony na kradzież. Z tego też względu, aby uchronić się od takiej nieprzyjemnej sytuacji, warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie do roweru, które skutecznie zniechęci złodzieja do wzbogacenia się waszym kosztem. Warto jednak pamiętać, że nie każde zabezpieczenie będzie działało tak samo skutecznie. Z tego względu należy wiedzieć czym kierować się podczas zakupu takiego zabezpieczenia do roweru, jakie zabezpieczenie warto wybrać i dlaczego nie należy oszczędzać na tym zakupie?

Czym kierować się podczas zakupu zabezpieczenia do roweru?

Jeśli zależy nam bardzo na naszym jednośladzie i nie chcemy szybko go stracić, to odpowiednie zabezpieczenie roweru powinno być jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego rowerzysty. Na rynku dostępna jest naprawdę spora ilość różnych zabezpieczeń, które często możemy znaleźć również w sklepach niemających nic wspólnego z rowerami czy sportem. Warto więc wiedzieć czym należy się kierować, aby uniknąć straty pieniędzy i kupić zabezpieczenie, które skutecznie uchroni nasz rower przed kradzieżą. Oczywiście podstawową kwestią jest to, że żadne nawet najlepszej jakości zabezpieczenie nie jest w stanie w pełni zabezpieczyć roweru przed kradzieżą, ale wybierając lepsze rozwiązania, można w bardzo skuteczny sposób utrudnić tę czynność. 

Podstawowym zabezpieczeniem są zazwyczaj linki stalowe zamykane na kluczyk lub szyfr. Tego typu zabezpieczenie może być dobrym rozwiązaniem, ale tylko, gdy zostawiamy rower na kilka lub kilkanaście minut, a złodziej nie będzie miał przy sobie żadnego narzędzia, które umożliwi mu przecięcie tego zabezpieczenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest np. łańcuch, który stanowi już znacznie mocniejsze zabezpieczenie, lub tzw. U-lock, czyli zabezpieczenie w kształcie litery U wykonane z grubego stalowego pałąka, którego nie da się otworzyć bez klucza, szyfru lub narzędzia pozwalającego na przecięcie stalowego pręta. Chcąc sforsować zabezpieczenie U-lock lub łańcuch zabezpieczający często nie obejdzie się bez specjalistycznych elektronarzędzi, które możliwe, że pozwolą na kradzież roweru, ale będzie to trwało bardzo długo, nie wspominając już o sporym hałasie, jaki będzie generowany podczas tego procesu. 

łańcuch do zabezpieczenia roweru

Jakie zabezpieczenie do roweru warto wybrać?

Chcąc kupić niezawodne i skuteczne zabezpieczenie do swojego roweru, warto wydać trochę więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że wygra ono w konfrontacji ze złodziejem. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy mamy drogi rower, ponieważ tego typu jednoślady z pewnością przyciągają większą uwagę złodziei. Szukając sprawdzonego rozwiązania warto wybrać zabezpieczenia antykradzieżowe marki Pewag, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, niezawodnością i z pewnością skutecznie zabezpieczą rower podczas naszej nieobecności.

Dlaczego warto zakupić dobrej jakości zabezpieczenie do roweru?

Najtańsze zabezpieczenia rowerowe w postaci stalowej linki można zazwyczaj szybko przeciąć przy użyciu podręcznego przecinaka do prętów czy stalowych linek. Proces ten może być nawet szybszy niż otworzenie zabezpieczenia kluczykiem, dlatego tego typu rozwiązanie to nie najlepszy sposób na uchronienie roweru przed kradzieżą. Wybierając dobre zabezpieczenie do roweru, jak  łańcuch lub U-lock, narzędzie przecinające nie będzie w stanie poradzić sobie z tym zabezpieczeniem, co sprawi, że złodziej z pewnością zrezygnuje z kradzieży.