panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Karoseria
Karoseria

Zakup chemii samochodowej – na co zwracamy uwagę?

Chemia samochodowa to nic innego jak cała gama produktów przeznaczonych zarówno do pielęgnowania i czyszczenia naszego samochodu, jak i do jego konserwacji.

W przypadku preparatów przeznaczonych do konserwacji samochodu, mamy do czynienia z takimi środkami jak różnego rodzaju woskami przeznaczonymi do karoserii samochodowej (woski syntetyczne, woski naturalne), woski stworzone do stosowania na felgi, preparaty mające wzmocnić gumy opon przed pękaniem (i przy okazji pociemnić ich kolor), a także płyny eksploatacyjne takie jak niezbędny do poprawnej pracy samochodu olej samochodowy, nazywany też olejem silnikowym, płyn chłodzący, czy też płyn do spryskiwaczy, niezbędny, gdy chcemy zachować bezpieczną widzialność na drodze.

Jeżeli chodzi o środki służące do pielęgnowania auta, z pewnością należy do nich zaliczyć różnego rodzaju szampony myjące karoserię, środki przeznaczone do czyszczenia tapicerek wykonanych zarówno z materiału, jak i ze skóry, preparaty służące do mycia plastikowych części wewnątrz auta i do ich nabłyszczania (na przykład kokpit wewnątrz samochodu), płyny w postaci spreju do listew czy zderzaków mające za zadanie pozbyć się nagromadzonego tam brudu oraz podkreślić czarny kolor tych elementów.

Jako środek pielęgnujący możemy zaliczyć także różnego rodzaje neutralizatory zapachu powietrza, mające za zadanie pozbycie się nieprzyjemnych woni znajdujących się wewnątrz auta oraz odświeżacze powietrza dostępne w rozmaitych formach i zapachach, którym głównym zadaniem jest nadanie wnętrzu samochodu wybranego przez nas, przyjemnego zapachu.

Aby utrzymać nasz samochód w nienagannym stanie, należy z uważnością używać zarówno chemii samochodowej przeznaczonej do konserwacji naszego auta, dzięki któremu nasz samochód będzie mógł się cieszyć dłuższą bezawaryjnością i większa niezawodnością, a także środków pielęgnujących, dzięki którym nasz samochód będzie o wiele przyjemniej się prezentował, będąc niejako naszą wizytówką oraz zdecydowanie poprawiając komfort jazdy zarówno nasz, jak i podróżujących z nami współpasażerów.

Polerowana karoseria

Wszystkie powyższe środki są bez problemu do nabycia w każdym mniejszym lub większym sklepie poświęconym sprzedaży produktów z zakresu tak zwanej chemii samochodowej. Mowa tu zarówno o sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Jakie marki produkujące chemię samochodową są warte największego zaufania? Na pewno będą to takie uznane marki produkujące różne preparaty służące zarówno do pielęgnacji jak i do konserwacji auta, jak CarPro, California Scents, Dodo, Shell, K2, Karcher czy Sonax. Niekiedy warto spróbować produktów mniej popularnych firm niż tych wspomnianych powyżej, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem. Najlepiej poprosić o poradę sprzedawcę w sklepie z artykułami motoryzacyjnymi, ewentualnie popytać wśród znajomych i rodziny jakiej firmy produktów używają oni do pielęgnacji i konserwacji swoich samochodów, jakie marki polecają a z jakich odradzają korzystać.