panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Esperal dla profesjonalnego kierowcy

Esperal i kontrowersje wokół jego działania

Lek ten stosowany jest nie tylko w najcięższych przypadkach. Wielu ludzi decyduje się na ten rodzaj terapii. Jest on bowiem bardzo skuteczny, jednak jego działanie jest nieco specyficzne. W niektórych krajach esperal został wycofany ze sprzedaży ze względów etycznych. Lek ten ma zatem swoich zwolenników i przeciwników. Trzeba przyjąć, że esperal jest niezwykle praktycznym zastosowaniem, jednak jego działanie często pozostawia wiele do życzenia. Z drugiej strony jednak, działanie to ma raz na zawsze oduczyć nas spożywania alkoholu, więc dzięki strasznemu samopoczuciu, które towarzyszy nam po wypiciu alkoholu podczas terapii, dostaniemy w pewnym sensie nauczkę. Esperal bowiem jest uczuciem podobnym do znanego kaca, jednak działa on z 10-krotnie większą siłą – podsumowuje Krzysztof Keller z Pogotowie Alkoholowe Esperal Warszawa. Poza tym, warto dodać, że odnotowano już zgony przez mieszanie alkoholu z esperalem. Jednak warto poddać się tego typu terapii i pozwolić sobie na rozpoczęcie nowego, lepszego życia bez alkoholu. Ponadto, na terapię esperalem decydują się osoby, które faktycznie chcą wyjść z nałogu, więc ewentualne efekty uboczne mogą być dla takich osób przestrogą.

Czy stosowanie esperalu może stanowić dla nas niebezpieczeństwo?

Przed rozpoczęciem takiej terapii musimy skonsultować się z lekarzem i omówić wszystkie przebyte i obecne choroby. Często bowiem bywa tak, że pewna choroba czy zapalenie nie pozwala nam na zastosowanie tej terapii. Jeśli nie zdajemy sobie sprawy z następstw, jakim jest spożycie alkoholu podczas terapii, to może czekać nas niebezpieczeństwo. Jednak przed otrzymaniem leków lub przed zabiegiem wszyscy pacjenci informowani są o szkodliwych następstwach, jakie mogą nas spotkać po spożyciu alkoholu. Trzeba bezwzględnie zapoznać się z takimi efektami ubocznymi, ponieważ może nas to doprowadzić do drastycznego pogorszenia się stanu zdrowia, upośledzenia narządów, a nawet do śmierci. Ważne jest więc, byśmy podeszli do tej sprawy niezwykle odpowiedzialnie. Rzucanie nałogu poza tym nie jest łatwe.

Czy możemy zrezygnować w środku terapii i wyjąć esperal?

Samodzielnie nie możemy pozbyć się wszywki, która znajduje się pod naszą skórą. Dodatkowo, przerwanie terapii lekami może spowodować negatywne skutki uboczne. Esperal bowiem jest lekiem silnym, więc taką decyzję należy konsultować z lekarzem – przekonuje Bogdan Krys z PriMed Esperal Warszawa. Jednak wysoce niewskazane jest samodzielne przerwanie terapii esperalem. Jeśli bowiem decydujemy się na pozbycie się nałogu, powinniśmy tego chcieć za wszelką cenę.

Co należy robić przed zabiegiem i po?

Przed zabiegiem nie możemy spożywać alkoholu od minimum 48 godzin. W dniu zabiegu powinniśmy być wypoczęci. Natomiast po zabiegu zaleca się unikanie wysiłku fizycznego przez około 5 dni. Służy to szybszemu gojeniu się ran. Zabieg wszycia esperalu jest bezpieczny, więc nie musimy zażywać żadnych leków przeciwbólowych przed i po. Musimy jedynie zachować ostrożność i przede wszystkim pamiętać o efektach ubocznych.