panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

nissan-200cx-motoryzacja-transfero-eu
nissan-200cx-motoryzacja-transfero-eu

Nissan 200sx – dlaczego jest najlepszym samochodem na świecie i jak ściągnąć go z Japonii

Nissan 200sx – dlaczego jest najlepszym samochodem na świecie?

Nissan Motors jest japońską marką, która produkuje samochody. Model Nissan 200sx pojawił się po raz pierwszy w 1964 roku, w trakcie Tokyo Motor Show – na początku, model ten był znany jako CSP311 Silvia. Szybko jednak ewoluował on do odmiany S13, już w roku 1988.
Nissan 200sx posiada swoich następców – są to modele S14, S14a oraz S15. Jednak wersja S13, której produkcja przypadała na lata 1988 – 1994, jest wciąż uznawana za najbardziej kultową.

W różnych częściach świata, Nissan 200sx znany również jako S13, miał różne parametry. Szybkość, ilość koni, pojemność silnika czy nawet waga – te aspekty nieco różniły się między sobą.

Popularność tego modelu, Nissan zawdzięcza znakomitemu potencjałowi. Samochód był od samego początku niezwykle szybki i dobrze wyposażony, za co został doceniony przez tysiące użytkowników. Ponadto, posiadał on napęd na tylną oś – przy niewielkiej wadze (1190 kg) oraz wytrzymałym silniku, w którym znajdowała się turbosprężarka, można było więc osiągnąć szczególną przyjemność z jazdy. Oprócz tego, połączenie to pozwalało osiągnąć ogromne prędkości.

Zalety Nissana 200sx

Podstawowe zalety, jakimi cechuje się Nissan 200sx oraz wszystkie jego modele, to bardzo dobre osiągi. Samochód potrzebuje jedynie 7,5 sekundy, by rozpędzić się do prędkości 100 km. Maksymalna prędkość, jaką można było osiągnąć na samym początku sławy tego modelu, wynosiła aż 225 km/h. Jest to zadziwiająca prędkość, jak na tamte czasy i możliwości mechaniczne samochodów.

Kolejną, bardzo istotną zaletą tego modelu, jest niewielkie zużycie paliwa. Na 100 km, Nissan 200sx potrzebuje zalewie 10,7 litra. Z racji tego, iż jest to szczególnie niewielka ilość zużywanego paliwa na taką odległość w terenie miejskim, osoby, które po raz pierwszy mają styczność z tym modelem, często nie dowierzają, mimo dokładnych danych i parametrów, podanych w katalogu.

Oprócz parametrów technicznych, warto również nadmienić, że Nissan 200sx jest również ceniony ze względu na swój wygląd.
Poszczególne modele Nissana z linii 200sx, to:

  • S13 – najpopularniejszy i najbardziej ceniony model, który jako pierwszy zyskał ogromną popularność, jednocześnie otwierając drzwi japońskiej marce do rozszerzenia sprzedaży na rynku światowym.
  • S14 jest następcą modelu S13. Jego wnętrze jest dość skromnie, w sportowym stylu. Model ten produkowano w latach 1994 – 2000. Z racji popularność poprzednika, obie serie były sprzedawane przez krótki czas jednocześnie. Masa samochodu wynosi 1250 kg, co ma szczególnie pozytywny wpływ na prędkość, jaką osiąga samochód.
  • S14a to ostatni model, który praktycznie skończył serię 200sx. Jest to model mający 220 koni. Został on zaprezentowany w roku 1996. Seria s14, została zakończona w roku 1998, podobnie jak s13.
  • Silvia – jest to sportowa odmiana modelu Nissana z linii S. Samochód ten jest znany w Europie jako 200sx, w Ameryce jako 240sx, a w rodzimej Japonii – jako 180sx.

Jak ściągnąć go z Japonii?

Nissan jest bardzo popularną marką, zarówno w rodzimej Japonii, jak i w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Marka przez wiele lat zyskała wielu wielbicieli, dzięki osiągom, jakie przypisywane są każdemu modelowi z linii 200sx.

Sprowadzenie wybranego modelu Nissana 200sx z Japonii, nie zawsze jest łatwe. Dużo zależy od tego, jaki model chcemy kupić. Poza tym, istotne jest też, czy chcemy sprowadzić samochód całkowicie nowy czy używany.

Aby móc bezpiecznie i legalnie sprowadzić wybrany przez nas model samochodu, należy skorzystać z oferty dobrej firmy. Import nowych i używanych samochodów jest procesem długim i trudnym. Doświadczeni specjaliści będą jednak w stanie podjąć się tego zadania.

Na stronie firmy tj. Mankar International bardzo łatwo jest znaleźć miejsce, w którym wybieramy usługę nazwaną import samochodu. Wówczas, wyświetla się nam formularz, odnośnie samochodu jaki chcemy zamówić. Należy więc wypełnić wszystkie pola i złożyć zamówienie. Konieczne jest również dopełnienie wszelkich formalności i bezpośredni kontakt z przedstawicielami firmy, by sprowadzić odpowiedni samochód.