panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

autolaweta Wrocław
autolaweta Wrocław

Kiedy autolaweta jest niezbędna

Wiele jednostek zajmujących się pomocą drogową oferuje kompleksowe usługi, obejmujące nie tylko możliwość dotarcia na miejsce wypadku czy pomoc w razie awarii samochodu, ale również ewentualne przetransportowanie samochodu lub nawet dowiezienie zapasowego. Do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt – autolaweta lub laweta. Czym one się różnią?

Pomoc drogowa na ratunek

Wsparcie pomocy drogowej okazuje się niezbędne nie tylko w razie jakichś kolizji, stłuczek czy poważniejszych wypadków. Czasami po prostu samochód nie chce zapalić i kierowca nie jest w stanie znaleźć przyczyny takiego stanu. Czasem potrzebna jest pomoc przy wymianie koła czy – rzecz dość prozaiczna – dowiezienie paliwa w kanistrze. Cóż, zdarza się nawet najlepszym.

Pomoc drogowa przydaje się również kiedy zimą samochód odmawia posłuszeństwa. Trzeba ożywić akumulator, rozgrzać silnik, czasem – otworzyć zamarznięte lub zatrzaśnięte drzwiczki. W tych wszystkich przypadkach wystarczy z reguły pomoc na miejscu, by kierowca mógł rozpocząć podróż lub kontynuować jazdę bez przeszkód.

Zdarza się jednak, że samochód już dalej nie pojedzie. Holowanie auta jest wtedy jedyną opcją umożliwiającą rozwiązanie tego problemu. Serwisów specjalizujących się w tego typu usługach jest wiele, co nierzadko utrudnia wybranie tego dobrego. Jednym z dobrych przykładów firmy świadczącej pomoc drogową jest 24autolaweta.pl, która pomoże swoim klientom o każdej porze dnia i nocy w każdej sytuacji.

autolaweta Wrocław

Autolaweta czy laweta?

Wydawać by się mogło, że nie ma między nimi różnicy – prawdopodobnie nawet wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie to samo. Otóż laweta to zwykła przyczepa, na której przewożone jest auto. Autolaweta natomiast łączy lawetę oraz sterujący kokpit – dzięki temu prowadzący ma większą kontrolę nad przewożonym pojazdem.

Zależnie od tego, jakie warunki oferują swoim klientom poszczególne firmy pomocy drogowej, samochód może być odstawiony na parking, należący do danej firmy, lub w inne ustalone miejsce. Przechowywanie samochodów na takich parkingach często wiąże się z dodatkową opłatą, warto wiec upewnić się, jak wygląda to od tej strony. Niektóre firmy oferują swoim klientom zajęcie się sprawami ubezpieczenia czy wszelkimi innymi formalnościami, tak że kierowca pojazdu może nieco odetchnąć i być zwolniony ze żmudnego załatwiania podpisów, dokumentów i tym podobnych.

Wynajęcie autolawety do przetransportowania samochodu powinno być poprzedzone dokładną analizą firmy i możliwości technicznych urządzenia. Przewożenie aut jest ryzykowne, jeśli zabezpieczenia nie są w idealnym stanie, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić, czy wszystkie parametry spełniają przewidziane normy.