panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Zadbaj o formę swojego jednośladu

Wiele kobiet, a może nawet większość, nie rozumie męskiej fascynacji nad motorami. Panowie godzinami potrafią o nich rozmawiać, a jak tylko jakiś wejdzie w posiadanie jakiegoś modelu (przykładowo Harley’a Davidson’a), to radości i fascynacji nie ma końca. Mimo wszystko zakup czasem może nie być udany i wówczas wypada odwiedzić miejsce typu serwis Harley Davidson. Oczywiście mężczyzna nie pojawia się wyłącznie takim serwisie w celu naprawy, czasem konieczny jest zakup oryginalnej części, więc co jest lepszym miejscem, jak nie oryginalny serwis Harley Davidson. Swoją drogą ta marka jest chyba jedyną, jaką kobiety w ogóle kojarzą.

Sprawny motor to większe bezpieczeństwo

I jak usłyszą tę nazwę to od razu oczom ich ukazują się piękne modele, okazałych motorów. Widząc takie cudo niejedna jest w stanie zmienić swoje zdanie na temat motorów. One naprawdę robią imponujące wrażenie. Niestety nie wszystkich stać na takie cacko, z tego więc względu niektóre osoby muszą zadowolić się zwykłym skuterem. Rzecz jasna napisane zostało „zwykłym”, ponieważ w zestawieniu z Harley’em Davidson’em tak w zasadzie wygląda. Mimo wszystko również rewelacyjnie spełnia swoją funkcję. Skutery są małe, idealne do zatłoczonych miast. Problemów z naprawą również nie powinno być, gdyż serwis skuterów to powszechnie spotykane miejsce. Nie trzeba szukać godzinami przez internet odpowiedniego miejsca, w którym mógłby on zostać naprawiony. Niezwykle to cieszy, ponieważ są osoby, które nie mogą jakoś przekonać się do pojazdów czterokołowych, zapewne przez jeden fenomen. Szczególnie w motorach występuje to zjawisko, ale wydaje się, że może dotyczyć to także skuterów. Chodzi oczywiście o poczucie wolności. Człowiek jadący takim pojazdem ma styczność z powietrzem, nie jest zamknięty w puszce, a poza tym jest się wstanie wjechać tam, gdzie samochody nie mają na to szans. To samo tyczy się parkingów, na których zazwyczaj znajdzie się trochę miejsca, by pozostawić swój pojazd. Plusów jest co niemiara, ale nie każdemu może posłużyć taka maszyna.

skuter

Dla rodzin jest to pojazd całkowicie nieprzydatny, tak samo w przypadku konieczności zrobienia większych zakupów. Mimo wszystko amatorów motorów i skuterów nie brakuje. Dobrze zatem, że pojawia się coraz więcej miejsc takich jak serwis skuterów, czy serwis Harley Dawidson. W tym drugim przypadku jest to o tyle ważne, że zdecydowanie bezpieczniej przy jakichkolwiek naprawach stosować oryginalne części, są one oczywiście dużo droższe, ale daje to pewność większej trwałości całego sprzętu. Wszelkie zamienniki nigdy idealnie nie zostaną dopasowane. Zostawiając zatem swój motor w autoryzowanym serwis skuterów można mieć pewność, że naprawa będzie solidna, a użyte części oryginalne. Jest to również ważne z jeszcze jednego powodu, a mianowicie w przypadku sprzedaży. Bowiem dużo więcej pieniędzy otrzyma się za model, w którym zawsze stosowane były autentyczne części, niż gdyby wyszło na jaw stosowanie zamienników. Zresztą chcąc sprzedać model jakiemuś kolekcjonerowi szanse na udaną transakcję spadają niemal do minimum. Warto wiedzieć to zawczasu.