panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Wynajem samochodu na wakacjach

Lato w pełni, sezon urlopowy trwa. Wszyscy chętnie udajemy się na wakacje, także za granicę. Aby swobodnie poruszać się po krajach, które będziesz zwiedzać, nie obejdzie się bez samochodu, jednak podróż na drugi koniec kontynentu albo nawet poza Europę z własnym pojazdem jest 1) zbyt męcząca, 2) zbyt kosztowna. Jak więc wybrnąć z tej sytuacji?

Z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów

Punkty te to doskonała opcja dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą dojechać na miejsce własnym pojazdem, jednak po osiągnięciu celu nie chcą być „uziemione” przy hotelu. Dlatego wiele wypożyczalni znajduje się lub ma oddziały już na lotniskach i dworcach kolejowych lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie. W ten sposób tuż po opuszczeniu pociągu, samolotu czy autobusu, możesz przesiąść się do zamówionego wcześniej samochodu i kontynuować podróż bez ograniczeń, jakie narzucają rozkłady jazdy miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych itd.

Z tego względu wynajem samochodów jest doskonałą opcją także na rodzinne wakacje. Podróż własnym samochodem z małym dzieckiem może być niezwykle męcząca, dlatego warto wybrać się na przykład pociągiem, gdzie można rozprostować nogi, skorzystać z toalety lub pójść do baru. Natomiast na samo zwiedzanie można wybrać się w komfortowych warunkach, klimatyzowanym samochodem, który ma często wiele dodatkowych udogodnień. Zobacz więcej >>

wynajem samochodów Wrocław

Wynajem samochodu – kwestie techniczne

Jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim istotny jest wiek oraz doświadczenie kierowcy. Niektóre wypożyczalnie nie chcą udostępniać swoich pojazdów młodym kierowcom, poniżej 21. roku życia, albo osobom, które posiadają prawo jazdy krócej niż dwa lata. Warto sprawdzić takie szczegóły, by się przykro nie zdziwić na miejscu. Aby wynająć pojazd za granicą często wymagana jest karta debetowa, na którą naliczana jest należność. Sprawdź, czy w ofercie twojego banku możesz taką załatwić. Najlepiej mieć na niej debet do tysiąca euro.

Co poza tym? Kierowca musi mieć przy sobie niezbędne dokumenty – prawo jazdy, dowód osobisty, za granicą także paszport, ale to chyba oczywiste. Co może nie być tak oczywiste, to że kierowca otrzymuje samochód z pełnym bakiem – i taki powinien oddać. Przed zwrotem pojazdu musisz więc zatankować do pełna.