panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

nauka jazdy

Szybka, ale bezpieczna droga do prawa jazdy – jak zdać egzamin państwowy?

W Internecie pełno jest poradników dla kursantów, które pomóc mają im przyswoić metody szybkiego i łatwego zdania egzaminu na prawo jazdy. Niestety, by proces nauki i jej finalizacji był bezproblemowy trzeba poświęcić mu trochę czasu. Na szczęście istnieją zasady, które dopilnowane pomogą osiągnąć upragniony cel. Jaka jest zatem szybka, ale i bezpieczna droga do prawa jazdy? I co zrobić, by zdać egzamin państwowy?

Kilka zasad, których należy przestrzegać, by zdać egzamin na prawo jazdy

Droga do tego, by egzamin na prawo jazdy zdać szybko i bezstresowo choć niełatwa, jest jednak możliwa. By to zrobić trzeba jednak podejść do nauki w sposób konsekwentny. A to oznacza, że przepisów ruchu drogowego nie możemy uczyć się na pamięć. Wszelkie zasady zgodnie, z którymi powinniśmy poruszać się po jezdni musimy po prostu zrozumieć. Wyobrażanie ich sobie i realizowanie w konkretnych sytuacjach, znacznie pomoże. Co więcej, wykonując poszczególne ćwiczenia, szczególnie te manewrowe skupiajmy się zawsze na położeniu samochodu w przestrzeni. Z czasem wyczujemy jego rozmiary i różnego rodzaju ruchy staną się dla nas intuicyjne.
Co do samych jazd, tu liczy się już pewna regularność. Planując kolejne godziny spędzone za kółkiem, ustalmy więc z naszym instruktorem, by chociaż początkowe lekcje odbywały się w małych odstępach czasowych. W późniejszym okresie możemy już pozwolić sobie na nieco luźniejszy rozkład. Początki bywają jednak trudne, dlatego systematyczność jest tu jak najbardziej wskazana. Jeśli po zakończeniu kursu nadal czujemy się za kółkiem niekomfortowo lub nie jesteśmy wystarczająco pewni swoich umiejętności – wykupmy też pakiet jazd doszkalających. Pomogą one w zbudowaniu większej pewności siebie i ustaleniu z prowadzącym, które elementy jazdy powinniśmy podszkolić.
Z dodatkowych lekcji zrezygnujmy jednak w dniu samego egzaminu. W tym dniu powinniśmy być wypoczęci i zrelaksowani. Warto też w ośrodku zjawić się nieco wcześniej. Kilka minut dla siebie, swoista rezerwa pomogą nam w odpowiednim nastawieniu psychicznym. Sam egzamin traktujmy jednak, jako sprawdzian – moment sprawdzenia naszych umiejętności. W sytuacji w której okaże się, że to jeszcze nie czas na wydanie nam prawa jazdy, unikniemy w ten sposób zbytniego rozczarowania. Nieudanego egzaminu nie traktujmy w kategorii porażki. Wykupmy kilka dodatkowych lekcji jazdy i próbujmy, aż do skutku. Nie ma bowiem nic gorszego, niż rezygnacja w trakcie. Raz odłożony na później egzamin, może już nigdy nie dojść do skutku.

nauka jazdy

Wybór odpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców

Mimo wszystkich przytoczonych powyżej wskazówek, zasadniczą kwestią decydującą o tym czy egzamin na prawo jazdy zdamy, czy też nie – pozostaje wybór odpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców. Wybierając konkretną placówkę, dobrze przemyślmy nasz wybór. Od niego zależy bowiem, jak szybko i sprawnie uporamy się z wyzwaniem, które sobie postawiliśmy.
Odpowiedni ośrodek to taki, w którym kadra instruktorów cechuje się indywidualnym podejściem do każdego kursanta. W Gdańsku, a konkretnie w Ośrodku Szkolenia Kierowców ASTER tempo nauki dostosowane jest zawsze do możliwości konkretnej osoby. Takie podejście sprawia, że nauka odbywa się w komfortowych warunkach, a stres ograniczany jest do minimum. I o to właśnie chodzi!
Co więcej, o skuteczności metod danej placówki świadczy jej wysoka zdawalność. Taką również pochwalić może się ośrodek z Gdańska. Niezależnie więc w jakim miejscu Polski mieszkamy, wybierając szkołę dla nas, zawsze szukajmy czegoś na kształt wspomnianego ośrodka.

Comments are closed.