panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

rent a car
rent a car

Rent a car – co to znaczy?

rent a carUsługa rent a car to polski odpowiednik wynajmu samochodu. Wypożyczalnie samochodowe są często umiejscowione w dużych miastach oraz w miejscowościach wakacyjnych, w których wiele osób chętnie powinno z takich usług korzystać. Na czym polega dokładnie wynajem samochodu? Usługa ta dedykowana jest dla osób, których pojazdy się zepsuły i nie nadają się do jazdy lub też dla osób, którym zależy na tym, aby w sezonie wakacyjnym spędzić wakacje w wygodny i komfortowy sposób. Wypożyczalnie samochodowe oferują rozmaite samochody osobowe oraz dostawcze. W bardzo wygodny sposób można zatem pożyczyć auto odpowiednie dla swoich potrzeb. Samochody osobowe podzielone są na klasy, zgodnie z ich wielkością i pojemnością – najtańsze modele to te najmniejsze, zaś najdroższe to duże terenowe pojazdy, które z powodzeniem pomieszczą duże rodziny czy wiele rzeczy do przewozu. Modele aut dostawczych udostępnianych w ramach usług rent a car to pojazdy pakowne, w których spokojnie zmieszczą się wszystkie konieczne do transportu meble czy rzeczy.

Dla kogo usługa?

Usługa wynajmu samochodów kierowana jest do prywatnych, a także do firm, którym zależy na wykorzystaniu usługi przekazania innym działu logistycznego firmy. Samodzielny wynajem samochodów do swoich potrzeb jest najczęściej używany przez osoby, które potrzebują stale pojazdu, np. na dojazdy do pracy czy ze względu na inne zobowiązania. Wiele osób, które stale posiadają auto chętnie podróżuje samochodem także na wakacje – wówczas trudno w przypadku zepsucia się pojazdu zmusić siebie do skorzystania z mniej wygodnej formy transportu, np. by udać się na urlop pociągiem albo autobusem. Jeżeli wakacje są już za pasem i na ich planowanie poświęciło się wiele czasu to wówczas niechętnie się z nich rezygnuje – lepiej skorzystać z pomocy wynajmu samochodu  i cieszyć się wymarzoną wycieczką.

Firmy różnego typu, które potrzebują korzystać z floty samochodowej, ale nie zależy im na tym, aby kupować i serwisować pojazdy samodzielnie są często klientami wypożyczalni samochodowych. Taki wynajem długoterminowy jest korzystniejszy w cenie, a ponadto firma nie musi martwić się tym, że auto należy naprawić lub coś w nim wymienić. Wynajem tego typu samochodów ma też wiele plusów dla firmy, ponieważ wiele zyskują one na tym, że mają stałego klienta.

Co jeszcze zyskam dzięki wypożyczalni samochodów?

Wypożyczalnie samochodowe zapewniają często szereg dodatkowych usług, z których warto korzystać. Może to być wynajem fotelika samochodowego, dla osób podróżujących z dziećmi czy też wypożyczenie GPS-a dla osób, które zawsze chcą wiedzieć dokąd zmierzają. Warto zapytać jakie dodatkowe udogodnienia przygotowała dla nas wypożyczalnia i korzystać z tych usług.