panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Ford Fiesta

Popularne naprawy w Fordach

Co oferują niezależne serwisy Forda?

Mechanikę samochodową – czyli serwis dotyczący sprawdzenia funkcjonalności i sprawności poszczególnych układów: kierowniczego, hamulcowe i paliwowego. Kontrola ta jest podstawą w utrzymaniu auta jak najdłużej w takim stanie, który zapewni nam komfortową i bezpieczną jazdę. Dodatkowo regularne serwisowanie i w czesne wykrycie wszelkich usterek pozwoli na oszczędności i niegenerowanie kosztów związanych np. z nagłą naprawą lub wymianą całego układu np. kierowniczego. Na utrzymanie samochodu w dobrej kondycji bezwzględnie składa się:

  • Sprawdzenie poziomu oleju samochodowego – czynność ta powinna być przeprowadzana regularnie, minimum co 2 miesiące. Olej to najważniejsze smarowidło w samochodzie. Jego niedobór lub co gorsza brak powoduje szybsze zużycie silnika.
  • Sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego – to element, który ma ochronić hamulce przed tarciem i zapowietrzaniem.
  • Sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego – czyli środka wspierającego pracę silnika. Zimą pełni on funkcję grzewczą, latem natomiast chroni przed przegrzaniem. Co istotne, nie powinno się również doprowadzać do przelewania płynu chłodzącego. W zbyt dużej ilości może doprowadzić do rozszczelnienia układu i pęknięcia przewodów chłodnicy i głowicy silnika.

Serwis klimatyzacji samochodowej – czyli kompleksowe czyszczenie układu klimatyzacji z pyłów, kurzu i grzybów. Przeprowadzamy pełną dezynfekcję, jednocześnie sprawdzając działanie poszczególnych elementów klimatyzacji. Zapobiegnie to jej zapychaniu, co ma szczególnie znaczenie w okresie letnim, kiedy układ klimatyzacji, jest szczególnie narażony na dostające się do niego pyłki. Przerwy w płynnym działaniu nawiewu lub wydobywający się charakterystyczny, zgniły zapach, powinny być czerwonym światłem, by klimatyzację oddać w ręce fachowców i nie doprowadzić do generowania zbyt wysokich kosztów związanych z jej naprawą.

Serwis ogumienia i wulkanizacja – kompleksowa naprawa ogumienia, jak również wymiana opon. Nasi fachowcy, służą pełnym wsparciem i doradztwem w zakresie wyboru opon najlepszych do Państwa auta, z uwzględnieniem częstotliwości jazdy i terenu, po jakim zwykle Państwo się poruszacie.

Przeglądy okresowe – to obowiązkowe badania sprawności pojazdu, które powinny być przeprowadzane co roku. Pozwalają one na wykrycie wszelkich usterek i nieprawidłowości, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego i życiu kierowcy. Według prawa usterki dzielone są na trzy grupy:

  • drobne – zaliczamy do nich niewielkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu auta, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo i nie stanowią zagrożenia dla życia kierowcy i innych uczestników ruchu,
  • istotne – to te, które mogą w jakimś stopniu zagrażać bezpieczeństwu kierowcy i ruchu drogowego,
  • zagrażające – te, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i życia kierowcy, a także dla środowiska naturalnego. Usterki zagrażające uniemożliwiają użytkowanie pojazdu i natychmiast wykluczają go z ruchu.

Diagnostykę komputerową – to sposób na szybsze i perfekcyjne zlokalizowanie usterki, jej diagnostykę, a następnie naprawę. Diagnostyka komputerowa stosowana jest zarówno podczas rutynowej kontroli pojazdu, jak i polecana jest przed zakupem używanego auta. Pozwala w bardzo krótkim czasie ustalić, co dolega poszczególnym układom. Diagnostyka komputerowa, pomaga na precyzyjne określenie stanu technicznego, bez naruszenia konstrukcji samochodu. Pokazuje parametry, ustalone przez producenta, wraz z ich porównaniem do stanu faktycznego. Diagnostyka komputerowa pokazuje; jak działa – silnik, wytryski, hamulce, kierownica, poszczególne wskaźniki, klimatyzacja, skrzynia biegów, jaki jest stan poduszek powietrznych.

Doposażenie auta w akcesoria – na życzenie Klienta oferujemy dodatkowe wyposażenie auta w czujnik parkowania, kamery itd.

Kompleksowe usługi pielęgnacji – to dokładne mycie samochodu od wewnątrz i z zewnątrz. Dbając o estetykę Państwa auta oferujemy profesjonalne czyszczenie samochodu wraz z pielęgnacją, mającą na celu ochronę lakieru i zabezpieczeniem go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i środowiskowych. Pielęgnację opieramy o działanie profesjonalnych kosmetyków renomowanych firm, które wyróżniają się wysoką trwałością. Podejmiemy się również usunięcia drobnych rys na lakierze. Dzięki mleczkom polerskim z łatwością przywrócimy karoserii jej pierwotny, idealny wygląd. Profesjonalne czyszczenie szczególnie skierowane jest do samochodów, które mają styczność z rdzą, smołą, ptasimi odchodami.

Chip tuning – czyli poprawienie osiągów silnika poprzez modyfikację jego oprogramowania sterującego.

Comments are closed.