panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Kiedy pomoc drogowa staje się koniecznością

Pomoc fachowca 24 h

Na pewno nie jeden z nas – kierowców – miał taką sytuację na drodze, że koniecznie musiał skorzystać z pomocy, którą było holowanie. Nie są to miłe wspomnienia, bowiem nikt z nas nie lubi pełnych stresu wydarzeń, które jakby rozciągają się w czasie i powodują wrażenie, że nic nie jest na swoim miejscu i wszystkie złe siły uparły się, aby uniemożliwić nam dojechanie do celu. Na całe szczęście wydarzenia drogowe nie są fatum i tak naprawdę to bierność, na jaką narażony jest człowiek, w istocie jest mała. Jeśli dobrze przyjrzymy się swojemu położeniu na drodze, to wkrótce dostrzeżemy, że tak naprawdę w większości sytuacji my sam decydujemy o tym, co się wydarzy. Nie trzeba być geniuszem, by odkryć, że laweta może zabrać masz samochód nie tylko wtedy, kiedy się zepsuje, ale także i wtedy, kiedy będziemy uczestnikami wypadku samochodowego albo poważnej kolizji.

Jeśli już na samym początku uznamy, że to w naszych rękach leży to, jakimi jesteśmy kierowcami, to przyznanie się do tego faktu przed sobą pozwoli nam na wzięcie odpowiedzialności za to, jak zachowujemy się na drodze. Wypadki i kolizje zdarzają się nawet najlepszym, jednak chyba nikt z nas nie chciałby znaleźć się z skórze kogoś, kto sam swoim bezmyślnym zachowaniem na drodze był bezpośrednim powodem do powstałej stłuczki czy poważnego wypadku, w którym ktoś zginął. Jeśli dojdziemy do wniosku, że zawsze i wszędzie trzeba zachowywać zdrowy umiar w rozpędzaniu się, to sami pomożemy sobie w tym, by nie narażać się na nieszczęścia.

Drogowcy zawsze do usług

Pomoc drogowa na autostradzie a4 zawsze będzie dla nas czymś, na co możemy liczyć, jednak najpierw postarajmy się liczyć na siebie. Nasze doświadczenie na drodze, a więc i umiejętności nie zawsze muszą iść w parze z odpowiedzialnością, dlatego tak ważne jest, aby umieć przewidzieć nie tylko swoje zachowanie, ale i innych. Widząc rozpędzony samochód na drodze możemy poinformować policję o takim zachowaniu i podać numer tablicy rejestracyjnej tegoż auta. Taka postawa to nie uprzykrzanie innym życia, ale dbanie o to, by ktoś inny nie stracił go przez nadmierną szybkość szalonych kierowców. Ponadto w zasięgu naszych działań leży także możliwość bacznego przyglądania się stanowi technicznemu pojazdu, którym się przemieszczamy. Przyjrzenie się temu, czy nasze koła zawierają powietrze wystarczające do bezpiecznej jazdy, czy nie brakuje płynu hamulcowego lub silnikowego to małe, ale ważne kroki w stronę bezpieczeństwa.