panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

pranie tapicerki samochodowej Szczecin
pranie tapicerki samochodowej Szczecin

Jak wyczyścić tapicerkę samochodową?

Cukierki, czekoladki, kanapki oraz coca cola, które tak naprawdę upadają za każdym razem sprawiają, że nasz samochód robi się nieco obrzydliwy. Jednak powinniśmy się pocieszyć, że tak naprawdę nie będzie tak już na zawsze. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie wszystkie plamy możemy usunąć tylko i wyłącznie ciepłą wodą tak jak na przykład plamy po czekoladzie.

Czyszczenie tapicerki samochodowej to trudna sztuka

Jednak przy plamach na przykład po maśle, które jak łatwo się domyśleć są tłuste oprócz gorącej wody będą nam jeszcze potrzebne gumowe i grube rękawice by się nie poparzyć. Tak naprawdę czyszczenie tapicerki samochodowej czy też pranie foteli nie kojarzy się nam zbyt dobrze. Jest jednak naprawdę wiele odmownych sposobów na usuwanie wszelkich plam jak i także wszelkich zabrudzeń tapicerki. Jednak jeśli nie chcemy się męczyć to powinniśmy z całą pewnością wypróbować zwykłą piankę do prania tekstyliów jak i także dywanów.

Gdy taki właśnie sposób będziemy rozważać to musimy obowiązkowo posiadać odkurzacz. Jeśli na przykład wozimy w naszym samochodzie psa to powinien to być naprawdę bardzo silny odkurzacz. Jeśli i on nie jest w stanie całkowicie sierści wessać to powinniśmy potraktować najbardziej zanieczyszczone miejsca drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie powinniśmy ponownie miejsca te odkurzać. Odkurzanie jest naprawdę bardzo ważne. A dlaczego tak jest? Jest tak ponieważ większość do prania dywanów preparatów działa na podobnej zasadzie. Mowa tutaj o tym, że po wtarciu ich w dany materiał środek krystalizuje się wraz z zanieczyszczeniami w mikrogranulki. Mikrogranulki zaś po wyschnięciu preparatu da się usunąć właśnie poprzez odkurzanie ponowne. Nie ma więc sensu krystalizować brudu luźnego, który można odkurzyć.czyszczenie tapicerki samochodowej Szczecin

Pranie foteli specjalnymi środkami

A co jeśli wciąż pozostają plamy? Gdy wciąż pozostają plamy to zdecydowanie powinien to być dla nas znak, że powinniśmy użyć znacznie bardziej skoncentrowanego środka czy też odplamiacza. Powinniśmy jednak wcześniej sprawdzić czy nie odbarwia tkaniny. Bardzo sprawdzonym sposobem jest użycie jako odplamiacza benzyny oczywiście ekstrakcyjnej. Jest to tak zwany rozpuszczalnik ekstrakcyjny. Ma on bardzo intensywny zapach. Jednak po bardzo krótkim czasie całkowicie się ulatnia. Plamy, które zwilżymy benzyna da się bez najmniejszego problemu zetrzeć i to bez najmniejszego śladu. Używając benzyny jednak należy uważać na wszelkie klejone elementy. Środek ten może naprawdę znacznie osłabić klej.

A czy jest coś jeszcze na co powinniśmy zwrócić uwagę? Na pewno przed praniem powinniśmy obicia tapicerskie dokładnie odkurzyć. Zdecydowanie wtedy jest mniejsze ryzyko powstania zacieków na powierzchniach czyszczonych. Nie da się także punktowo usunąć plam pojedynczych z foteli czy też z innych elementów bardzo starych samochodów. Jest to możliwe tak naprawdę tylko i wyłącznie w przypadku obić nowych, które oczywiście są ogólnie czyste. Pamiętajmy jednak, że sam samochód jest naszą wizytówką.