panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

czyszczenie felg
czyszczenie felg

Jak dbać o felgi?

Ozdobą naszego samochodu jest nie tylko zadbany lakier, ale również wygląd felg. Jest to ważna część naszego auta, o którą warto dbać by nie wydawać ogromnych pieniędzy na naprawy. Nasze felgi pokrywają opiłki z klocków hamulcowych, kurz, drobiny smoły a zimą sól drogowa. Jeśli poświęcimy im regularnie trochę uwagi utrzymanie ich w dobrym stanie nie będzie trudne. Częste mycie zapobiegnie konieczności silnego szorowania.

O czym warto pamiętać?

Zabierając się za samodzielne czyszczenie felg warto pamiętać o kilku prostych zasadach, pozwoli to na uniknięcie przypadkowego uszkodzenia.

  • Felgi nie mogą być rozgrzane. Podczas czyszczenia może to doprowadzić do uszkodzenia lakieru, odprysków czy odbarwień;
  • Czyścić należ delikatnie i z wyczuciem by nie zniszczyć powłoki lakierniczej;
  • W sklepach dostępnych jest wiele detergentów, ich moc należy dostosować do stopnia zabrudzenia. Lepiej jednak kilkukrotnie użyć słabszego środka niż naruszyć warstwę ochronna felgi zbyt silnym preparatem;
  • Stosowanie myjki ciśnieniowej skróci pracę, ale nie umiejętne jej zastosowanie może doprowadzić do zniszczenia felgi, łuszczenia lakieru czy odprysków;
  • Czyszczenie ręczne przy użyciu specjalnych szczotek i gąbek ułatwi pracę;
  • Należy dokładnie osuszyć felgi po ich wyczyszczeniu;
  • Na koniec warto je nawoskować i wypolerować, przedłuży to ich żywotność.

Stosując się do wyżej wymienionych punktów, nasza praca będzie łatwiejsza, unikniemy też uszkodzenia felg. Prawidłowo wykonane czyszczenie to podstawa zadbanego samochodu.

Prawidłowo wykonana praca

Jeśli chcemy, aby nasze felgi zachowały dobry wygląd i kondycję powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Czyszcząc je samodzielnie należ dobrać do tego specjalistyczne preparaty i narzędzia. Na rynku można znaleźć ogromną ilość specjalistycznych preparatów dedykowanych do tej czynności. Dostępna też jest szeroka gama szczotek, które posiadają odpowiednią miękkość włosia, co zapobiega zarysowaniu lakieru. Przyda się również gąbka do mycia. Jeśli posiadamy polerkę powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne nakładki, które pozwolą równomiernie rozłożyć wosk, dzięki czemu powstanie powłoka ochronna.

Podsumowania

czyszczenie felgPosiadając samochód liczymy się z koniecznymi wydatkami. Jednocześnie chcemy zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy wykonując samodzielnie niektóre naprawy czy kosmetykę auta. Aby uzyskać oszczędności warto samodzielnie zadbać o felgi. Regularne czyszczenie pozwoli na zachowanie ich w dobrej kondycji i wyglądzie. Na koniec warto pokryć felgi woskiem zabezpieczy to lakier. Zapobiegnie to kosztownym naprawą lakierniczym czy konieczności usuwania rdzy. Zadbane felgi to ozdoba samochodu. Czyszcząc samodzielnie oszczędzamy dwa razy. Po pierwsze na drogich naprawach a po drugie na czyszczeniu w myjni.