panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

Komfortowe przewozy osób do Niemiec

Czym podróżować do rodziny w Niemczech?

Wyjazd zagranicę

Coraz więcej Polaków decyduje się na wielkie zmiany w swoim życiu. Nieustannie wzrastające podatki, opłaty, ceny, pensje będące w finansowej stagnacji, kłótnie rządu, unijne dyrektywy, które są dobre dla krajów zachodnich a złe dla Polski…to wszystko sprawia, że część naszych rodaków postanawia wyprowadzić się do innego państwa. Tam szukają nowej pracy, nowego domu, tam zakładają rodziny i próbują zasymilować się z lokalnym społeczeństwem. Czy to dobrze, czy to źle…odpowiedź na to pytanie każdy powinien znaleźć samodzielnie. Wszystko bowiem uwarunkowane jest osobistymi przekonaniami.

Niemcy to najpopularniejszy kraj naszych podróży

Pewne jest jednakże, że do najpopularniejszych państw, do których migrują Polacy to wciąż Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Holandia czy Hiszpania. Tam Polacy szukają swojego szczęścia. W przypadku Wielkiej Brytanii łatwo o transport. Między wieloma lotniskami kursują bowiem regularnie samoloty tanich linii lotniczych, dla których bilety można wykupić już za 50-100 złotych. W przypadku Norwegii również istnieje taka możliwość ale loty nie są już tak częste. Gorzej wygląda sprawa w przypadku Hiszpanii oraz Niemiec. Do Hiszpanii mamy niewiele regularnych lotów, a lot czarterem , odbywa się najczęściej tylko latem. Niemcy leżą tuż za naszą zachodnią granicą, dlatego do tego kraju podróżujemy najchętniej przy wykorzystaniu transportu lądowego. Do wyboru mamy samochód prywatny, przewóz osób zorganizowany przez małą firmę lub np. stałe kursy w dużych firmach wielkich przewoźników, np. Polski Bus (do Berlina). Najpopularniejsze wydają się być przewozy osób do Niemiec oferowane przez małe firmy. Oferty takich biznesów najczęściej widoczne są na billboardach, słupach ogłoszeniowych, na lokalnych portalach internetowych, w lokalnej prasie czy innych mediach regionalnych. Przewozy najczęściej odbywają się w busach, do których wejść może 8 pasażerów, każdy z bagażem.

Komfortowe przewozy osób do Niemiec

Skąd podróżują Polacy?

Do Niemiec podróżują Polacy z różnych regionów, często możemy spotkać firmy, które zajmują się tego rodzaju usługami, zarejestrowane nawet na wschodzie Polski. W przypadku przewozu z województw wschodnich do łącznej liczby przejechanych kilometrów będziemy musieli zaliczyć również setki kilometrów spędzone na polskich drogach. Niestety podróż po Polsce nie należy do komfortowych, ale za to zachodnie autostrady są szerokie i wykonane należycie. Przewóz osób do Niemiec znacznie przyspiesza zatem już za Zgorzelcem, Słubicami czy Szczecinem. To właśnie 3 główne miasta tranzytowe dla Polaków jadących zagranicę. Przewóz osób do Niemiec nie jest wielkim wydatkiem – są to kwoty rzędu 200-400 złotych, zaś łącza cena zależy naturalnie od tego skąd jedziemy. Wybierając firmę, która dowiezie nas dokładnie pod podany adres należy najpierw sprawdzić opinie na jej temat w Internecie a także popytać znajomych, którzy potencjalnie mogli już z niej korzystać, lepiej podróżować z kimś kto doskonale orientuje się na zachodnich drogach, jeździ przepisowo oraz co najważniejsze – dba o bezpieczeństwo swoich pasażerów.