panelarrow

BezpiecznyKierowca.com.pl

Szerokiej drogi

awaria samochodu

Co zrobić, gdy oddasz samochód do naprawy?

Każdy, kto posiada prawo jazdy i samochód wie, że w sytuacjach losowych pozbawiających możliwości przemieszczania się, życie bardzo się komplikuje. Znacznie utrudnionym staje się nie tylko dojazd do pracy, na uczelnię czy w odwiedziny, ale również codzienne załatwianie istotnych spraw…

Co zrobić, gdy samochód ulegnie awarii?

W sytuacji, gdy nasze auto uległo awarii, a my potrzebujemy środka transportu, możemy poprosić o pomoc rodzinę lub znajomych. Jednak rzadko kto ma w garażu dwa lub więcej samochody. Pożyczenie jedynego auta uniemożliwia normalne funkcjonowanie, dlatego opcja ta nie jest możliwa na dłuższą metę.

Drugim sposobem na podróżowanie w trakcie naprawy naszego samochodu jest oczywiście komunikacja miejska. Łatwy, tani i coraz bardziej komfortowy sposób podróżowania, ma on zresztą wielu zwolenników. Ludzie cenią sobie nie tylko możliwość omijania korków, gdy podróżują tramwajem, ale również niskie koszty. Do dyspozycji wszystkich średnich i większych miast pozostają też miejskie autobusy. Ograniczeniem jest tu jednak region, po którym nas rozwożą. Nie ma możliwości, by komunikacją tego typu podróżować w nieograniczony sposób. Gdy planujemy więc dalszą podróż, pozostaje jedynie pociąg. Musimy dostosować się w nim jednak do pewnych z góry wyznaczonych wytycznych. Konkretne daty, godziny przyjazdu i odjazdu – nie są elastyczne i dostosowywane pod podróżujących, tylko narzucone z góry.

Gdy zależy nam więc na pełnej swobodzie, dobrą opcją są taksówki. Niestety, regularne korzystanie z ich usług może nas słono kosztować. Kiedy nasze auto postoi w warsztacie kilka dni, taksówka jest rozwiązaniem odpowiednim. Kiedy jednak naprawa zajmie co najmniej kilka tygodni, możemy znacząco uszczuplić nasz budżet.

Jeśli więc pieniądze nie grają roli, możemy śmiało zamawiać kierowcę i cieszyć się dojazdem. Jeśli jednak nie chcemy wydawać tak dużych kwot, warto przyjrzeć się kolejnemu rozwiązaniu, a więc wypożyczalni samochodów.

Wypożyczalnia samochodów i zalety jej oferty

Wypożyczalnie umożliwiają nie tylko wybranie samochodu odpowiedniego dla nas, ale również wypożyczenie go w zależności od potrzeb – na kilka dni lub tygodni. Nie jesteśmy więc niczym ograniczeni. Możemy funkcjonować zgodnie z naszym harmonogramem dnia, nie pilnując konkretnych godzin i pozostałych kwestii, obowiązkowych w trakcie korzystania z miejskiej komunikacji. Co więcej, możemy zrobić to, dbając o jak najatrakcyjniejszą cenę wynajmu. Przykładem niech będzie TANI-WYNAJEM z Wrocławia.

wynajem samochodu

TANI-WYNAJEM – wrocławska wypożyczalnia, która pomaga swoim klientom w sytuacjach losowych, dostępna jest dla nich przez całą dobę. A to oznacza, że bez względu na porę dnia i nocy, możemy zwrócić się do niej o pomoc. Co więcej, firma umożliwia zamówienie auta w dowolnie wybrane przez nas miejsce. Jego oddanie również odbywa się na podobnych zasadach. Po wcześniejszym uzgodnieniu daty i godziny, odstawiamy pojazd pod wskazany adres.

Gdy musimy szybko dostać się do miejsca docelowego, potrzebujemy zastępczego środka transportu na dłuższy czas lub po prostu chcemy skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu – rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z wypożyczalni samochodów.

Przy wyborze firmy, pamiętajmy jednak o sprawdzeniu jakości proponowanych nam usług. Decydujmy się tylko na profesjonalistów, którzy podpiszą z nami stosowną umowę i precyzyjnie wyjaśnią wszystkie warunki współpracy.